Abp Jerzy przewodniczył dorocznej odprawie rozliczeniowo - zadaniowej kapelanów oraz pracowników POWP

za: www.powp.wp.mil.pl, 23.11.2023

We czwartek 23 listopada w siedzibie Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie pod przewodnictwem Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego JE abp Jerzego (Pańkowskiego) odbyła się doroczna odprawa rozliczeniowo - zadaniowa kapelanów oraz pracowników ordynariatu.

Prawosławny Ordynariusz Wojskowy Jego Ekscelencja abp Jerzy (Pańkowski) zainaugurował roczną odprawę nabożeństwem w katedrze ordynariatu. Władyce asystowali przedstawiciele kapelanów w osobach: ks. mitrata płk. rez. Aleksego Andrejuka, ks. ppor. rez. Piotra Rajeckiego oraz protodiakona por. Tomasza Pieczarki. Uroczystego charakteru modlitwie nadał śpiew kapelanów pod dyrygenturą ks. ppłk. Łukasza Goduna.

Kolejna część odprawy przeniesiona została do sali konferencyjnej POWP, gdzie Prawosławny Ordynariusz Wojskowy swoim wystąpieniem rozpoczął obrady. Odnosząc się do konkretnych przypadków podziękował kapelanom za codzienną, sumienną służbę dla Ojczyzny i Cerkwi w Wojsku Polskim i Służbach Mundurowych. W dalszej części obrad Jego Ekscelencja podsumował mijający rok oraz nakreślił zadania i przedsięwzięcia do zrealizowania w roku 2024 – który będzie rokiem jubileuszowym dla społeczności ordynariatu.

Następnie odbyła się dyskusja nad poruszonymi kwestiami oraz przedstawione zostały zadania z działalność duszpasterskiej kapelanów WP, Policji oraz Straży Granicznej. Na zakończenie obrad odbyła się uroczystość wręczenia decyzji Ministra Obrony Narodowej o mianowaniu na stopień porucznika Wojska Polskiego: ks. protod. ppor. Tomasza Pieczarki. Wspólne zdjęcie zwieńczyło doroczną odprawę POWP.