Zimowisko w Cieplicach

ks. Marek Kiślak, 29.01.2018

Z błogosławieństwa Arcybiskupa Jerzego w dniach 20-27 stycznia odbyło się zimowisko zorganizowane przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana w Cieplicach.

„Twórczo, sportowo i wesoło” - pod takim hasłem przebiegał zimowy wypoczynek. Z propozycji cieplickiego ośrodka skorzystało 40 osób. Zimowisko miało charakter międzydiecezjalny. Wspólnie z diecezją wrocławsko – szczecińską w wypoczynku wzięły udział dzieci z diecezji warszawsko – bielskiej. Pedagogiczną odpowiedzialność wzięli na siebie ks. Jerzy Kulik i Katarzyna Jaroszewicz z Warszawy. Natomiast z ramienia diecezji wrocławsko – szczecińskiej Anna Sydoruk, Aleksandra Honczar i Natalia Kowalska.

Program zimowisk zakładał wielokierunkową aktywność uczestników. Rytm pobytu dzieci wyznaczała poranna i wieczorna modlitwa w domowej kaplicy św. Stefana. Na Polanie Jakuszyckiej, pod profesjonalną opieką trenerską: Andrzeja Honczara i mistrza Polski Daniela Iwanowskiego, dzieci uczyły się jazdy na nartach biegowych. Nie zabrakło również wycieczek górskich tj. na Chojnik i do Szklarskiej Poręby. Pod czujnym okiem przewodnika sudeckiego Gracjana Kiljańskiego odbył się survivalowy spacer z pochodniami. Chętni zażyli także kąpieli w Termach Cieplickich.

Kontakt z wyższą kulturą zapewnił „Koziołek Matołek” - teatralna sztuka w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Swoich twórczych sił dzieci mogły spróbować podczas warsztatów tkackich, które prowadziła Ilona Bit z Wrocławia. Efektem pracy były wełniane plecionki. Natomiast o kreatywne gry i zabawy zatroszczyła się kadra pedagogiczna, której należą się gorące podziękowania za włożone serce i pracę dla dobra dzieci i młodzieży.

Zimowisko było dofinansowane przez Fundację św. Stefana ze środków pochodzących z 1% podatku od osób fizycznych.

Zdjęcia: ks. Jerzy Kulik, Natalia Kowalska, Katarzyna Jaroszewicz

Cofnij