Święto parafialne w Rudnej

ks. Dariusz Ciołka, 02.10.2023

W dniu 26-27 września 2023 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzone było święto parafialne.

Uroczystości rozpoczęto wieczernią w wigilię święta, o godz.10:00 rozpoczęto Liturgię Świętą, która celebrowana była przez zaproszonych duchownych z przewodnictwem ks. mitrata dr płk. rez. Eugeniusza Bójko-proboszcza Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu. Wraz z ks. proboszczem mitratem dr. Dariuszem Ciołka w nabożeństwie uczestniczyli: ks. prot. Lubomir Worhacz Proboszcz Parafii w Legnicy - Dziekan Okręgu Lubińskiego, ks. Bazyli Sawczuk – Proboszcz Parafii w Jeleniej Górze, ks. prot. Sławomir Sorokanycz – Proboszcz Parafii w Studzionkach, ks. prot. Andrzej Jaroszuk – Proboszcz Parafii w Żmigrodzie, ks. prot. Bogdan Repeła, wygłąsząjący homilię podczas święta – Proboszcz Parafii w Lubinie, ks. Jarosław Szmajda- Proboszcz Parafii w Lesznie Górnym, ks. Adam Horbal - Proboszcz Parafii w Zimnej Wodzie i Michałowie oraz ks. protodiakon Dariusz Makuch z Parafii w Malczycach. Na święto przybył również Proboszcz Parafii rzymsko-katolickiej w Rudnej ks. dr Jan Pazgan.

Swą obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Wicestarosta Powiatu Lubińskiego Władysław Siwak, a także dyrektorzy rudniańskich szkół, przedszkola, gminnego żłobka. Boska Liturgia została zakończona odśpiewaniem przez wszystkich i dla Wszystkich; Mnohaja Lita.

Następnie, wierni skorzystali z gościnności Centrum Kultury Gminy Rudna, przygotowali agapę, aby wraz z zaproszonymi gośćmi kontynuować w radości parafialne święto.

Serdecznie dziękuję duchowieństwu, wiernym parafii w Rudnej i gościom za obecność na święcie i wniesioną radość.