Wczasy seniora w Cieplicach

ks. Mariusz Kiślak, 21.09.2023

W dniach 04-14.09 w Prawosławnym Dom Opieki św. Stefana odbyły się Wczasy Seniora. W wypoczynku wzięło udział 30 osób z Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej i innych diecezji PAKP.

Aktywnie spędzony czas wypełniły wycieczki w góry, spacery i wiele atrakcji turystycznych.

Nasi podopieczni mi. in. zdobyli Złoty Widok i Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie, świątynię Wang w Karpaczu. Za sprawą wyciągu gondolowego w Świeradowie Zdroju Zdobyli Stóg Izerski. Chętni wybrali się również na wycieczkę do Pragi.

Uczestnik wczasów, Pan Dymitr Słezion zabrał kolegów na fotograficzną podróż do Chin. Natomiast państwo Rościsław i Urszula Ziltynkiewicz przybliżyli historię i proces budowy cerkwi w Słubicach.

Nie zabrakło biesiad i wspólnych śpiewów przy ognisku.

Wczasy Seniora były okazją do wyciszenia, refleksji i odskoczni od codziennych problemów. Pomagała w tym codzienna poranna i wieczorna modlitwa jak również udział w nabożeństwach.

Mamy nadzieje, że czas spędzony w Domu św. Stefana doda sił na cały rok i pozwoli cieszyć się dobrą jakością senioralnego wieku. Dziękujemy Seniorom za udział i stworzenie miłej atmosfery.

Do zobaczenia za rok!