Święto patronalne wrocławskiej katedry - plan uroczystości

ks. Igor Habura, 20.09.2023

W czwartek 21 września przypada święto Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy - jedno z 12 Wielkich Świąt Cerkwi Prawosławnej. Jest to również święto patronalne wrocławskiej katedry. Tegoroczne uroczystości będą miały wyjątkowy charakter ze względu na przybycie do Wrocławia ikony trzech wielkich współczesnych świętych - Paisjusza Hagioryty, Jakuba oraz Porfiriusza. Ikonę przywiozą członkowie Bractwa Swiatogorców - Prawosławnych Pielgrzymów Świętej Góry Atos.

Świąteczne uroczystości rozpoczną się już dziś nabożeństwem całonocnego czuwania. Katedrę swoją obecnością zaszczyci Jego Ekscelencja biskup Supraski Andrzej.

Plan uroczystości:

Środa 20 września:

godz. 17.00 - nabożeństwo całonocnego czuwania

Czwartek 21 września:

godz. 7.30 - oświęcenie wody

godz. 8.30 - powitanie hierarchów

godz. 8.45 - spotkanie i wprowadzenie do świątyni ikony świętych

godz. 9.00 - Boska Liturgia

godz. 17.00 - świąteczna wieczernia

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach święta wrocławskiej katedry!