Modlitewna inauguracja roku szkolnego

ks. Igor Habura, 03.09.2023

Najdobrotliwszy Panie, ześlij nam łaskę Ducha Twojego Świętego, obdarzającego nas i wzmacniającego nasze duchowe siły, abyśmy skupiając uwagę na wykładanej nam nauce, wyrośli Tobie, naszemu Stwórcy na chwałę, rodzicom naszym na radość, Cerkwi i Ojczyźnie na pożytek.”

Modlitwa przed rozpoczęciem nauki

W niedzielę 3 września, we wszystkich cerkwiach naszej diecezji wznoszono szczególne modlitwy w intencji dzieci i młodzieży szkolnej, oraz ich nauczycieli, rozpoczynających nowy rok szkolny. W molebnach sprawowanych po zakończeniu Boskiej Liturgii proszono Boga, aby pobłogosławił nadchodzący czas nauki, by był on owocny i pożyteczny w poznawaniu świata i wychowaniu.

W Soborze Narodzenia Bogurodzicy we Wrocławiu uroczysty mleben sprawował dziekan okręgu wrocławskiego ks. mitrat Aleksander Konachowicz w asyście katedralnego duchowieństwa.