Policyjne ślubowanie we Wrocławiu

ks. Grzegorz Cebulski, 17.07.2023

11 lipca br. Garnizon dolnośląskiej Policji przyjął w swoje szeregi 45 nowych funkcjonariuszy.

Uroczystość ślubowania zorganizowano po raz pierwszy na terenie Centrum Historii „Zajezdnia” przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. To niezwykły obiekt z końca XIX wieku, który był „świadkiem” skomplikowanej historii miasta. W sierpniu 1980 roku rozpoczął się strajk wspierający robotników z Wybrzeża i tak rodziła się wrocławska „Solidarność”.

Po słowach roty, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski, wręczył akty ślubowania funkcjonariuszom, do których zwrócił się Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa. Następnie duchowego wsparcia, przesłania i błogosławieństwa udzielił ks. Grzegorz Cebulski kapelan KWP. Ze słowem pozdrowienia zwrócił się dr Andrzej Jerie - Dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Część przemówień okolicznościowych zakończył nadinsp. Dariusz Wesołowski, który odniósł się do powagi podejmowanych przez nich decyzji w przyszłości oraz podziękował zgromadzonym na uroczystości rodzinom funkcjonariuszy za obecność i wsparcie.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W godzinach południowych, ks. Grzegorz Cebulski był obecny także na nabożeństwie w intencji Polskich Ofiar Wołynia w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu.