Św. Piotra i Pawła w Jeleniej Górze

ks. Bazyli Sawczuk, 14.07.2023

W Jeleniej Górze tradycyjnie uroczyście świętowano pamięć Świętych apostołów Piotra i Pawła. W przededniu święta sprawowano nabożeństwo całonocnego czuwania. Służył ks. mitrat Eugeniusz Bójko z Wrocławia w asyście ks. Bogdana Repeły z Lubina i proboszcza parafii ks. Bazylego Sawczuka.

W dniu święta o godz. 10.00 sprawowano Świętą Liturgię pod przewodnictwem ks. mitrata Eugeniusza Bójki z Wrocławia. Liturgię sprawowali również ks. mitrat Dariusz Ciołka z Rudnej i Głogowa, ks. mitrat Michał Hryha z Jablonca, ks. Paweł Milko z Pragi, ks. Jerzy Malisz z Kożuchowa i Lipin, ks. Andrzej Jaroszuk ze Żmigrodu i Leszna, ks. Marek Bonifatiuk ze Zgorzelca, ks. Marek Kiślak z Cieplic i Wałbrzycha, ks. Adam Horbal z Zimnej Wody i Michałowa, ks. Paweł Gocko z Malczyc, ks. ihumen Spirydon z Wrocławia, miejscowy proboszcz ks. Bazyli Sawczuk a także archidiakon Dymitryj Szylko ze Zgorzelca oraz protodiakoni ks. Dariusz Makuch z Malczyc. Ze słowem do licznie zebranych wiernych zwrócił się ks. Paweł Gocko z Malczyc.

Po św. Liturgii sprawowano krótki molebień po czym ks. Eugeniusz Bójko wszystkich serdecznie pozdrowił. Uroczystości zebrały wielu wiernych w tym przyjezdnych z Ukrainy, Gruzji, z zaprzyjaźnionych parafii w Czechach. Odwiedzili nas wierni z okolicznych parafii a także z Wrocławia i Podlasia. Po nabożeństwie zebrani udali się na świąteczny poczęstunek.