Szósta rocznica śmierci abp. Jeremiasza

ks. Igor Habura, 19.04.2023

17 kwietnia, w paschalny poniedziałek przypadała szósta rocznica śmierci błogosławionej pamięci arcybiskupa Jeremiasza. Władyka Jeremiasz był ordynariuszem diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej w latach 1983-2017.

Tego dnia Ordynariusz Diecezji Jego Ekscelencja abp. Jerzy przewodniczył Boskiej Liturgii we katedrze Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego. Po nabożeństwie Władyka odwiedził grób abp. Jeremiasza na cmentarzu prawosławnym na warszawskiej Woli.

W cerkwiach naszej diecezji wznoszono szczególne modlitwy w intencji Władyki Jeremiasza. W katedrze po zakończeniu Liturgii sprawowano litiję według paschalnego rytu.

W zeszłym roku w związku z piątą rocznicą śmierci z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Władyki Jerzego wydano książkę „Powrót do Raju” - autorstwa abp. Jeremiasza o czym pisaliśmy TUTAJ

Wiecznaja Pamiat Władyko!