XX Jubileuszowe Ekumeniczne Spotkanie Noworoczne (aktualizacja)

ks. Igor Habura, 23.01.2023

W niedzielę 15 stycznia 2023 roku, w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się jubileuszowa dwudziesta edycja jedynego w swoim rodzaju koncertu kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. Ekumeniczne Spotkania Noworoczne organizowane przez Stowarzyszenie Prawosławne im. Śww. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu od lat mają wymiar ekumeniczno-akademicki i przyciągają wrocławian, jak również zaproszonych gości - hierarchów Kościołów, przedstawicieli władz miasta, województwa i powiatu, rektorów wrocławskich uczelni, dyplomatów oraz przedstawicieli służb mundurowych.

Zanim poproszono dostojnych gości, którzy przyjęli patronat nad spotkaniem o przesłanie noworoczne, padły życzenia miłości i pokoju w 2023 roku.

W części koncertowej wystąpiły chóry: Capella Ecumenica, Cantores Minores, Katedry Prawosławnej pw. Narodzenia Bogurodzicy, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej “Gaudium”, Katapetasma. Koncert poprowadziła Maria Zawartko.

XX Ekumeniczne Spotkanie Noworoczne uwieczniono wspólnym zdjęciem - dostojnych gości i organizatorów.