V bożonarodzeniowy koncert kolęd "Chórku dziecięcego" we Wrocławiu

Anna Sydoruk, 13.01.2023

W niedzielę 8 stycznia 2023 r. po zakończeniu Boskiej Liturgii odbył się, z błogosławieństwa Jego Ekscelencji abpa Jerzego, już V bożonarodzeniowy koncert kolęd “Chórku dziecięcego” we Wrocławiu.

“Chórek dziecięcy” - bowiem tak brzmi jego oficjalna nazwa, został powołany do życia 1 września 2014 r., który to dzień był pierwszym dniem naboru. “Chórek” rozpoczął swoją działalność od sześciorga dzieci w wieku 4-6 lat. Dziś, po wielu latach działalności w próbach bierze udział około 35 dzieci w dwóch grupach wiekowych: 4-10 i 11-16 lat. Sekcję dziecięco - młodzieżową nieprzerwanie prowadzi pani Anna Sydoruk. W tym roku powstała nowa inicjatywa, połączenie dziecięcych głosów z udziałem chóru męskiego pod dyrekcją lektora Dawida Dubeca. 

Podczas koncertu dzieci zaśpiewały szereg kolęd i pastorałek zarówno w swoich grupach wiekowych jak i wspólnymi, połączonymi siłami. Na zakończenie tradycyjnie wszyscy zebrani w Cerkwi wspólnie zaśpiewali kolędę kończąc tym samym V bożonarodzeniowy koncert kolęd “Chórku dziecięcego” we Wrocławiu.

Po występie do dzieci, rodziców oraz wszystkich zebranych zwrócił się Władyka Jerzy. Jego Ekscelencja serdecznie podziękował dzieciom za ich piękny śpiew i całoroczną pracę ku chwale Bożej. Zwracając się do rodziców wyraził nadzieję, że ich koncert i próby będą trwały i wkrótce będziemy mogli znów delektować się efektami ich pracy. Kończąc Władyka podziękował prowadzącym: Annie Sydoruk i Dawidowi Dubecowi za poświęcony czas i zaangażowanie, którego efekty można było usłyszeć. Na zakończenie wszystkim zebranym w Cerkwi dzieciom Władyka rozdał słodkie świąteczne upominki.

Cofnij