Ślubowanie Policyjne we Wrocławiu

za: www.powp.wp.mil.pl, 10.01.2023

5 stycznia br. w 5 RBLog we Wrocławiu, miało miejsce pierwsze w tym roku ślubowanie nowych policjantów, którzy zasilili szeregi dolnośląskiej Policji. Tym samym garnizon powiększył się o 79 policjantów, w tym 28 kobiet.

Akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski w obecności kadry kierowniczej - zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Mariusza Bużdygana i przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Piotra Malona.

Słowa duchowego wsparcia wraz z błogosławieństwem zostały udzielone w imieniu prawosławnego duszpasterstwa Policji przez ks. Grzegorza Cebulskiego i rzymsko-katolickiego ks. kan. Stanisława Stelmaszka. Niektórzy z nowych policjantów zaopatrzyli się w Pismo Święte dla służb mundurowych, dedykowane przez ks. Grzegorza. Wszyscy po ukończeniu kursu podstawowego trafią do swoich jednostek macierzystych oraz do Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu jak również do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy.

Cofnij