Spotkanie opłatkowe służb mundurowych województwa zachodniopomorskiego

za: www.zachodniopomorska.policja.gov.pl, 20.12.2022

19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych województwa zachodniopomorskiego w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Szczecinie. Gospodarzem spotkania był Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga – Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Mateusz Wagemann - Wicewojewoda Zachodniopomorski, gen. bryg. Szymon Koziatek – Dowódca 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, kontradmirał Włodzimierz Kułagin - Dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, gen. bryg. Roman Łytkowski – Dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie, nadinsp. Tomasz Trawiński - Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, nadbrygadier Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, a także przedstawiciele wszystkich służb mundurowych – policji, wojska, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, straży miejskiej oraz sądów, prokuratur i wszystkich instytucji współpracujących; kapelani służb mundurowych naszego województwa oraz przedstawiciele duchowieństwa; przedstawiciele związków zawodowych policjantów oraz pracowników Policji, a także stowarzyszenia emerytów policyjnych.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą i kolędami. Był to moment na serdeczne życzenia wszystkim służbom mundurowym z okazji zbliżających się świąt i nadchodzącego nowego 2023 roku.

Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego w uroczystościach reprezentował Ks. prot. Jarosław Biryłko – Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.