Uroczyste otwarcie komisariatu policji w Jelczu Laskowicach

ks. Grzegorz Cebulski, 23.11.2022

W dniu 21 listopada miało miejsce oficjalne otwarcie dawno oczekiwanego komisariatu policji w Jelczu Laskowicach, w powiecie Oławskim.

Na uroczystości obecny był zastępca komendanta głównego Policji Dariusz Augustyniak. Byli również poseł PiS Paweł Hreniak, wojewoda Jarosław Obremski, a także komendant wojewódzki Dariusz Wesołowski. Poświęcenia nowej jednostki policji dokonał ks. dziekan Janusz Nowicki, oraz o. Grzegorz Cebulski prawosławny kapelan dolnośląskiego garnizonu policji.

W komisariacie są 33 etaty funkcjonariuszy policji i trzy etaty cywilne. W Jelczu Laskowice znalazło zatrudnienie i miejsce swego pobytu ok 3tys. obywateli Ukrainy. Natomiast historycznie region ten był miejscem misji cyrylo-metodiańskiej, której to artefakty w postaci grobów biskupów (stąd: Biskupice Oławskie) odkryli niemieccy archeolodzy w XIXw.