Święto parafialne w Rudnej

Daria Fuczko, 02.10.2022

W dniu 27 września 2022 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzone było święto parafialne. Uroczystości rozpoczęto o godz.10:00 od podniosłej Liturgii Świętej, która celebrowana była przez zaproszonych duchownych. Wraz z ks. proboszczem mitratem dr Dariusz Ciołka w nabożeństwie uczestniczyli: ks. Prot. Lubomir Worhacz Proboszcz Parafii w Legnicy - Dziekan Okręgu Lubińskiego, ks. mitrat dr Eugeniusz Bójko-Proboszcz Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu, Ks. Mitrat Jerzy Szczur Proboszcz Katedralnej Parafii we Wrocławiu, ks. prot. Sławomir Sorokanycz – Proboszcz Parafii w Studzionkach, ks. prot. Bogdan Repeła – Proboszcz Parafii w Lubinie, ks. prot. Andrzej Jaroszuk – Proboszcz Parafii w Żmigrodzie oraz ks. protodiakon diakon Dariusz Makuch z Parafii w Malczycach. Obecny był również Proboszcz Parafii rzymsko-katolickiej w Rudnej ks. dr Jan Pazgan.

Swą obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Pan Adrian Wołkowski - wójt gminy Rudna, Vicestarosta Powiatu Lubińskiego Władysław Siwak, sekretarz Gminy Piotr Czekajło i wiele osób z poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego w Lubinie i Gminy Rudna a także dyrektorzy rudniańskich szkół, przedszkola, gminnego żłobka, władze KGHM.

Obchody święta parafialnego w tym roku miały dodatkowo szczególne znaczenie dla proboszcza niniejszej parafii i wiernych. W tym roku ks. mitrat dr Dariusz Ciołka obchodził 35-lecie posługi kapłańskiej. To szczególny jubileusz, ponieważ od ponad trzech dekad symbolizuje powierzenie serca Bogu oraz wiernym, z którymi przychodzi celebrować co niedzielną Liturgie Boską. Jak sam jubilat podkreślił w swojej przemowie był to czas zarówno w szczęściu jak i w postawieniu przed boską próbą.

Jako wierni parafii w Rudnej życzymy dużo zdrowia i pomyślności dla proboszcza oraz przynajmniej kolejnych 35 lat kapłaństwa. Boska Liturgia została zakończona odśpiewaniem przez wszystkich Mnohaja Lita dla Proboszcza i wszystkich zebranych. Następnie wierni zebrali się w Centrum Kultury Gminy Rudna, by kontynuować obchody świąteczne.