Zakończyły się "Wczasy Seniora – Cieplice 2022"

ks. Mariusz Kiślak, 19.09.2022

W dniach 05-14.09 w Prawosławnym Dom Opieki św. Stefana odbyły się doroczne Wczasy Seniora. W wypoczynku wzięło udział 23 osoby z Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej i innych diecezji PAKP.

Aktywnie spędzony czas wypełniły wycieczki w góry, spacery i wiele atrakcji turystycznych.

Nasi podopieczni m. in. zdobyli górę i zamek Chojnik. Zwiedzili Park Miniatur w Kowarach, który pozwolił przemierzyć Dolny Śląsk z jego wspaniałymi zabytkami. Orientalnej atmosfery przysporzył Ogród Japoński Siruwia w Przesiece.

Ważnym punktem programu była wizyta w Domu św. Elżbiety i Cerkiew św. Archanioła Michała w Sokołowsku. Spotkania z gospodarzami obu miejsc były bardzo ciekawe i zachęciły do powrotu przy każdej nadarzającej się okazji.

Uczestnik wczasów, Pan Dymitr Słezion zabierał kolegów w fotograficzne podróże do Maroko i krajach Skandynawii. Piękne zdjęcia i opowieści o wyprawach urozmaicały wrześniowe wieczory.

Nie zabrakło również biesiady i wspólnych śpiewów przy ognisku.

Wczasy Seniora były okazją do wyciszenia, refleksji i odskoczni od codziennych problemów. Pomagała w tym codzienna poranna i wieczorna modlitwa jak również udział w nabożeństwach.

Mamy nadzieje, że czas spędzony w Domu św. Stefana doda sił na cały rok i pozwoli cieszyć się dobrą jakością senioralnego wieku.

Dziękujemy Seniorom za udział i do zobaczenia za rok

Cofnij