Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej we Wrocławiu

za: www.wroclaw.pl, 01.09.2022

1 września 1939 roku nad ranem wojska niemieckie przekroczyły granice Rzeczypospolitej, zbombardowały Wieluń i zaatakowały Westerplatte. Na wrocławskim Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego odbyły się uroczyste obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, największej i najbardziej krwawej wojny w historii ludzkości.

W uroczystościach udział wzięli m.in. wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu Martin Kremer, delegacje organizacji społecznych, służb mundurowych i przedstawiciele administracji publicznej. Wydarzenie współorganizował Instytut Pamięci Narodowej.

W trakcie uroczystości z ramienia Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego modlitwę w intencji ofiar II Wojny Światowej wzniósł ks. ppor. Igor Habura.