Święto parafialne w Zielonej Górze

Parys Pilicidis, 21.12.2017

Świąteczne uroczystości rozpoczęły się 18 grudnia całonocnym czuwaniem. Boskiej Liturgii przewodniczył dziekan zielonogórski ks. mitrat Igor Popowicz z Przemkowa wraz z przybyłym duchowieństwem ks. mitratem Dariuszem Ciołką z Kożuchowa, ks. prot. Bazylim Sawczukiem z Jeleniej Góry, ks. prot. Bogdanem Repełą z Lubina, ks. Markiem Kiślakiem z Wałbrzycha oraz proboszczem parafii ks. prot. Andrzejem Dudrą. Homilię do wiernych wygłosił ks. Marek Kiślak przybliżając życiorys św. Mikołaja, człowieka wielkiej miłości do Boga i ludzi, który przez swoje miłosierdzie chrześcijańskie stał się symbolem dobroci i bezinteresowności. Obchody święta zakończyła uroczysta procesja wokół świątyni z czytaniem Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

Zdjęcia: Mateusz Juszczak