Abp Jerzy uczestniczył w ingresie nowego metropolity białostockiego - arcybiskupa Józefa Guzdka

ks. Igor Habura, 07.09.2021

4 września 2021 roku Jego Ekscelencja abp Jerzy uczestniczył w ingresie nowego metropolity białostockiego, arcybiskupa Józefa Guzdka. Zastąpił on na tym stanowisku arcybiskupa Tadeusza Wojdę, który został metropolitą gdańskim.

W uroczystości wzięli udział m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, hierarchowie kościelni z Polski i Litwy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Na uroczystościach obecny był również władyka Jakub, prawosławny arcybiskup diecezji białostocko-gdańskiej.

Abp Guzdek rozpoczął posługę jako szósty metropolita białostocki w piątek, gdy miała miejsce uroczystość kanonicznego objęcia przez niego Archidiecezji Białostockiej.