Modlitwa rocznicowa w Sokołowsku

ks. Grzegorz Cebulski, 06.09.2021

W dniu 4 września w Sokołowsku, z okazji 120 rocznicy poświęcenia cerkwi św. Archanioła Michała, które miało miejsce 3 września 1901roku, modlitewnie wspomniano w Nabożeństwie Panichidy, Protoprezbitera Aleksego Grafa Malcewa oraz fundatorów i budowniczych cerkwi, a także jej odnowiciela od lat 90 śp. ks. Eugeniusza Cebulskiego.

Natomiast słowami Molebna -modlitw dziękczynnych, zgromadzeni wierni dziękowali Bogu za miniony czas, w którym udało się przywrócić cerkiew dla Służby Bożej, trudami, zaangażowaniem, sercem i wsparciem wielu ludzi, których imiona zawsze są wspominane podczas św. Liturgii. Od kwietnia br. codzienną posługę modlitwy i nabożeństw prowadzi o. hieromnich Jeremiasz (Pająk).

W dniu 19 września obchodzone będzie święto Patronalne wspomnienia Cudu św. Archanioła Michała w Chonach, św. Liturgią o godz.9.oo. Natomiast główne uroczystości jubileuszu 120lecia poświęcenia cerkwi odbędą się w późniejszym terminie.