Koncert „Biblia i Muzyka” we Wrocławiu

ks. Igor Habura, 26.11.2017

W niedzielę 26 listopada w Kościele św. Antoniego we Wrocławiu odbył się koncert Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem pt. „Biblia i Muzyka”, zorganizowany przez Fundację „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”.

Tematem przewodnim tegorocznego koncertu był Psalm 22 „Pan jest moim Pasterzem”. Bezpośrednio przed częścią muzyczną miała miejsce dyskusja przedstawicieli wyznań zrzeszonych w „Dzielnicy”. Cerkiew Prawosławną reprezentował ks. Aleksander Konachowicz, Gminę Wyznaniową Żydowską rabin David Basok, Kościół Rzymskokatolicki ks. Michał Czajkowski, a przedstawicielem Kościoła Luterańskiego był ks. Paweł Meler. O. Aleksander w swoim wystąpieniu podkreślił jak wielką rolę odgrywa Psałterz w prawosławnej tradycji liturgicznej. Zwrócił również uwagę na chrystocentryczną interpretację psalmu 22.

Zdjęcia: ks. Igor Habura