Władyka Jerzy na Świętym Soborze Biskupów P.A.K.P.

Za: www.orthodox.pl, 24.11.2017

W dniu 23 listopada pod przewodnictwem Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbyła się sesja Św. Soboru Biskupów P.A.K.P.

Podczas obrad soborowych zapoznano się z bieżącymi sprawami Cerkwi, a także omówiono współpracę z Cerkwiami lokalnymi: Serbską i Rumuńską. Wyznaczono również ogólnometropolitalne kolekty, w tym zbiórkę na Parafię Prawosławną Św. Równych Apostołom Konstantyna i Heleny w Zgorzelcu (luty 2018 r.).

W Św. Soborze Biskupów wzięli udział: + Sawa, Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski, + Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i  Chełmski, + Jakub, Prawosławny Arcybiskup Białostocki i Gdański, + Jerzy, Prawosławny Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński, Ordynariusz WP, + Paisjusz, Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki, + Grzegorz, Prawosławny Arcybiskup Bielski, + Atanazy, Prawosławny Biskup Łódzki i Poznański, + Paweł, Prawosławny  Biskup Hajnowski, + Andrzej, Prawosławny Biskup Supraski, + Warsonofiusz, Prawosławny Biskup Siemiatycki.

Zdjęcia za: http://www.orthodox.pl/komunikat-kancelarii-sw-soboru-biskupow-5/