Pierwsza Pasja we wrocławskiej katedrze

ks. Igor Habura, 22.03.2021

Wieczorem, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu we wrocławskiej katedrze Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, Jego Ekscelencja abp Jerzy przewodniczył wielkopostnej wieczerni z czytaniem Ewangelii o Męce Pańskiej, zwanej również Pasją.

Podczas nabożeństwa, na środku świątyni przed Ukrzyżowaniem (Raspiatiem), Władyka odczytał fragment z Ewangelii wg św. Mateusza (rozdziały 26 i 27) opisujący ostatnie wydarzenia z ziemskiego życia Chrystusa.

Po wysłuchaniu czytania ze słowem do zebranych zwrócił się ks. Andrzej Jaroszuk - proboszcz parafii w Żmigrodzie. W swoim słowie poddał on analizie siedem wypowiedzi Jezusa na Krzyżu, zwracając szczególną uwagę na kontekst sytuacyjny i ich biblijne źródła.

Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy zebrani w milczeniu podchodzili do ikony Ukrzyżowanego Chrystusa oddając Mu pokłon i należną cześć.