Koncert z cyklu Biblia i muzyka: Psalm nr 88/87 „Panie, Boże mego zbawienia”

Aleksandra Konopko

Już w najbliższą niedzielę 9 grudnia o 18:00 odbędzie się wyjątkowy koncert, który organizuje Fundacja Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. To koncert z cyklu “Biblia i muzyka”, który odbywa się tylko raz w roku. W tym roku odbędzie się w Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu, ul. Kazimierza Wielkiego 29 i jest zatytułowany: “Biblia i muzyka: Psalm nr 88/87 „Panie, Boże mego zbawienia”.

Usłyszymy koncert w wykonaniu Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem pod batutą Stanisława Rybarczyka, przy akompaniamencie organów, na których zagra Piotr Rojek. Częścią występu, poprzedzającą śpiew Chóru, będzie dysputa, w której – już tradycyjnie – uczestniczyć będą przedstawiciele czterech wyznań obecnych w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku:

• ks. abp prof. dr hab. Jerzy (Pańkowski), Prawosławny Ordynariusz Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej i Prawosławny Ordynariusz WP

• ks. biskup Waldemar Pytel, Biskup Diecezji Wrocławskiej, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce

• ks. bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, Biskup Pomocniczy Wrocławski Wikariusz Generalny

• rabin Stas Wojciechowicz, rabin z Synagogi “Ec Chaim Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie”