Pielgrzymka do świętych miejsc Gruzji

ks. Bogdan Repeła

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Jerzego, Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie organizuje w dniach 22-29 maja 2024r. pielgrzymkę do świętych miejsc Gruzji. Osoby chętne zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 503-72-20-02.

Program pielgrzymki do Gruzji 22-29 maja 2024 roku:

22 maja środa – transfer do Kutaisi Odwiedzanie soboru Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy Bagration, Monasteru Gelati i Monasteru Mocameti, nocleg w Kutaisi.

23 maja czwartek – przejazd do Tibilisi, , odwiedzanie cerkwi Metechi, kompleks Panteoni, Katedra Sioni, cerkiew Anchiskati, sobór Św. Trójcy, nocleg w Tibilisi.

24 maja piątek – przejazd do Ławry Dawida Geredżyjskiego, monaster założonego przez św. Dawida, trzykrotna modlitwa w tym monasteru porównywana jest pielgrzymki do Jerozolimy.

25 maja sobota przejazd na północ „Drogą Wojenną”do Kazbegi, Cminda, Tsameba, Twierdza Ananuri, nocleg w Tibilisi

26 maja niedziela służba w jednej z parafii Tibilisi, przyjęcie integracyjne z okazji Dni Gruzji, odwiedzenie starego miasta Tibilisi, nocleg w Tibilisi

27maja poniedziałek – monaster Monaster Św. Nino Bodbe, źródło Św, Nino, monaster Alawerdi, monaster i Akademia Ikalto, Nowa i Stara Szuamta (zachowane cerkwie z V i VII wieku) powrót przez góry do Tibilisi, nocleg w Tibilisi

28 maja wtorek – przejazd do Mcchety dawnej stolicy Gruzji, odwiedzenie Soboru Sijoni Swety Cchoweli, Monaster Samtawro związany z apostolską służbą Św. Nino, monaster Szio Mgwime, przejazd do Kutaisi i nocleg

29 maja transfer do Polski.