Zaproszenie na obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej we Wrocławiu

Ewa Bortniak

Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej zaprasza na obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej we Wrocławiu w niedzielę 13 lutego. Obchody rozpoczną się Boską Liturgią we wrocławskiej katedrze i zakończą spotkaniem z Ordynariuszem Diecezji - Jego Ekscelencją abp. Jerzym.

Więcej informacji na plakacie.


Światowy Dzień Młodzieży Prawosławnej został proklamowany w 1992 roku przez liderów Syndesmosu - największej na świecie federacji prawosławnych bractw i szkół teologicznych. Z okazji święta młodzieży, cerkiewne organizacje młodzieżowe organizują cykle imprez i spotkań, odbywają się okolicznościowe nabożeństwa oraz spotkania dyskusyjne.

Syndesmos, który proklamował święto prawosławnej młodzieży, został utworzony w 1953 roku. Jest największą organizacją prawosławną i jedną z największych na świecie chrześcijańskich organizacji młodzieżowych. Skupia ponad 120 prawosławnych organizacji młodzieżowych i szkół teologicznych z kilkudziesięciu krajów. Organizacja działa na rzecz integracji młodzieży z różnych krajów, m.in. organizując spotkania, szkolenia, konferencje i obozy.

Cofnij