Ruszyła aplikacja z kalendarzem cerkiewnym

za: www.cerkiew.pl

Z wielką radością informujemy, że rusza otwarta wersja beta aplikacji, nad którą pracujemy już ponad pół roku.

KALENDARZ.CERKIEW.PL

Znajdziecie w niej informacje o bieżących świętach i wspominanych przez Cerkiew świętych, a także czytania liturgiczne na każdy dzień i podstawowy modlitewnik.

Już teraz aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android. Niebawem wypuścimy wersję na iOS (procedura rejestracji na tej platformie trwa trochę dłużej). Docelowo pojawi się również wersja dostępna przez przeglądarkę internetową, która zastąpi aktualnie wykorzystywany przez nas system z kalendarzem cerkiewnym ze “starej wersji” cerkiew.pl.

Cały czas pracujemy nad aplikacją, przede wszystkim nad dodawaniem treści. Już teraz działają jednak jej podstawowe funkcje, a informacje z pierwszego kwartału roku są w większości uzupełnione, dlatego zdecydowaliśmy się na udostępnienie jej szerokiemu gronu użytkowników. Wszystkich prosimy o wyrozumiałość. Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych miejscach brakuje spójności przy tłumaczeniu imion, opisy pozostawiają jeszcze sporo do życzenia, a niektórych świętych może po prostu brakować. W pierwszej kolejności postawiliśmy sobie za cel dodanie do systemu tych świętych, którzy są wymienieni w kalendarzu wydawanym przez Wydawnictwo Prawosławnej Metropolii Warszawskiej, ale w przyszłości planujemy rozszerzyć informacje o inne źródła.

W wersji beta nie ma również możliwości przeglądania kalendarza w “nowym stylu”, co pojawi się w finalnej wersji aplikacji.

Trochę więcej o funkcjach aplikacji możecie przeczytać na kalendarz.cerkiew.pl, choć najlepiej przetestować je samemu. Nie przegapcie: opisów świąt i świętych, czytań liturgicznych na każdy dzień,możliwości wyboru kilku wersji tekstu w paralelnych kolumnach, nagrań audio do czytań liturgicznych (funkcja powinna zacząć być aktywna od poniedziałku), możliwości swobodnego przeglądania Pisma Świętego i dodawania zakładek.

Na stronie kalendarz.cerkiew.pl znajdziecie linka do pobrania aplikacji, ale można ją też znaleźć bezpośrednio w Google Play pod nazwą kalendarz.cerkiew.pl.

Z niecierpliwością czekamy na uwagi i sugestie na temat usprawnienia i rozwoju aplikacji. Najlepiej kierować je na adres kontakt@cerkiew.pl.

Cofnij