Zaproszenie do wolontariatu przy organizacji "Wigilii Pełnej Ciepła"

ks. Igor Habura

“Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”

Ewangelia Mateusza 25,40


Katedralna Parafia Prawosławna we Wrocławiu została zaproszona do pomocy przy organizacji “Wigilii Pełnej Ciepła”, która odbędzie się 24.12.2019 we Wrocławiu. Dla nas prawosławnych jest to jeszcze czas przedświąteczny, który warto wykorzystać nie tylko do odpoczynku, ale i pomocy drugiemu człowiekowi - szczególnie osobom, samotnym, bezdomnym i potrzebującym.


Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w organizacji wspaniałego przedsięwzięcia jakim jest „Wigilia Pełna Ciepła”!

Terminy spotkań dla wolontariuszy: 20.11.2019 (środa) godzina 19:00, 25.11.2019 (poniedziałek) godzina 19:00, 03.12.2019 (wtorek) godzina 19:00, 07.12.2019 (sobota) godzina 12:00.

Nie musisz przychodzić na wszystkie spotkania – spróbuj pojawić się chociaż na jednym z nich!

Podczas spotkań będzie możliwość poznania innych wolontariuszy, zapoznania się z informacjami jak wygląda nasza Wigilia, co można zrobić i jak pomóc. Po krótkim wstępie wolontariusze zostaną przydzieleni (według chęci i upodobań) do koordynatorów, z którymi omawiać będą szczegółowe zadania. Więcej informacji na temat samego wydarzenia poniżej.

Zostańcie wolontariuszami podczas „Wigilii Pełnej Ciepła”, która odbędzie się 24.12.2019 w Czasoprzestrzeni! Na Wigilię zaprosimy osoby samotne, bezdomne i potrzebujące, aby podzielić się z nimi posiłkiem, emocjami rozgrzewającymi serce i rodzinną atmosferą.

Planujemy zaprosić około 400 osób. Potrzebujemy Was już teraz do następujących zadań: pomoc w zbiórce i transporcie produktów, spożywczych, pomoc w rozwieszaniu plakatów, pomoc w docieraniu do darczyńców.

Za to w grudniu będziemy Was prosić o: przygotowanie ozdób, ozdobienie hali, pomoc w zbiórce choinek, wzięcie udziału w samym wydarzeniu – 24.12.2019!

Przygotowywanie „Wigilii Pełnej Ciepła” stanie się dla Was, tak jak dla nas, niezapomnianym przeżyciem! Będziemy razem działać dla wspólnego dobra, by ofiarować magię Świąt wszystkim potrzebującym!

Stańcie się częścią naszego zespołu i napiszcie w tej sprawie do Adeli na ajakielaszek@tratwa.org lub Ani na anna.demczuk@gmail.com.

„Wigilię Pełną Ciepła” organizują: TRATWA, Czasoprzestrzeń, Fundacja Wolne Miejsce i Stowarzyszenie Wieża Babel.

Cofnij