Dodatek do wrześniowego numeru Przeglądu Prawosławnego - cegiełka na budowę Cerkwi w Wałbrzychu

Ks. Mariusz Kiślak

Dzięki uprzejmości Redakcji Przeglądu Prawosławnego i firmy Orthdruk, do wrześniowego numeru Przeglądu Prawosławnego będzie bezpłatnie dołączony zeszyt ćwiczeń do religii prawosławnej wydany przez Parafię Prawosławną Wszystkich Świętych w Wałbrzychu.

Zeszyt może stanowić pomoc katechetyczną. Znajdziemy w nim modlitwy przed i po nauce, dekalog i symbol wiary. Alfabet cerkiewnosłowiański wraz z liczebnikami oraz historią cerkwi w pigułce. Jak również krzyżówki z hasłem i kolorowankę dla najmłodszych.

Na okładce znalazła się panorama miasta Wałbrzych, nad którą widnieje prawosławny krzyż w pobliżu terenu gdzie powstaje cerkiew. Tył okładki zdobi architektoniczna koncepcja cerkwi, której autorem jest architekt Andrzej Tokajuk z Białegostoku.

Wydawnictwo jest formą praktycznej cegiełki, z której potencjalne ofiary wspomogą budowę cerkwi w Wałbrzychu.

Wrzesień to czas, kiedy dzieci wracają do szkoły, więc liczymy że zeszyt po prostu się przyda, a także zainteresuje losami parafii prawosławnej w Wałbrzychu.

Zeszyt w formie cegiełki dostępny również w parafii. Zainteresowanych katechetów i rodziców prosimy o kontakt z proboszczem.

Parafia Prawosławna Wszystkich Świętych ul. Mickiewicza 31, 58-300 Wałbrzych, tel.: 609 453 424 www.cerkiew.walbrzych.pl nr konta: 67 1090 2633 0000 0001 2368 0728

Cofnij