III Warsztaty muzyki cerkiewnej "CHÓRku dziecięcego"

Anna Sydoruk, 15.12.2023

W dniach 1-3 grudnia z błogosławieństwa abp. Jerzego i przy wsparciu finansowym parafii katedralnej, w domu św. Stefana w Cieplicach odbyły się trzecie warsztaty muzyczne “CHÓRku dziecięcego” pod dyrekcją Anny Sydoruk.

W warsztatach wzięło udział ponad 50 osób - dzieci wraz z rodzicami.

Najmłodsi chórzyści oraz młodzież CHÓRku spędzili czas na intensywnych próbach utworów liturgicznych oraz kolęd przygotowując się do VI Koncertu Kolęd, który odbędzie się już 9 stycznia 2024 we Wrocławskiej Katedrze (szczegóły TUTAJ)

Był to piękny czas który spędziliśmy w bardzo rodzinnej atmosferze. Rodzice natomiast mieli okazję, aby spędzić wieczór uczestnicząc w wykładzie online ks. Igora Habury - “Życie duchowe w mieście”. Podsumowując wyjazd, dzieci i młodzież jednogłośnie stwierdzili, że jedyną wadą takich warsztatów było to, że trwały one tylko trzy dni.

Wspólne modlitwy, posiłki, próby, zabawy na śniegu, zajęcia plastyczne - to wszystko miało miejsce w przepięknym miejscu.

Wyjazd pozwolił na integrację i budowanie poczucia wspólnoty całej społeczności związanej z Chórkiem. Efekty wzmożonej pracy dzieci i młodzieży można było usłyszeć na niedzielnej Boskiej Liturgii w cerkwi w św. Stefana w Cieplicach. Wydarzenie to zbudowało jeszcze większe więzi duchowe i integracyjne między wszystkimi uczestnikami chórku dziecięcego - tak dziećmi jak i rodzicami.

Szczególne podziękowania należą się osobom, bez których nie udało by zrealizować wszystkich zaplanowanych w tym czasie aktywności.

Wsparcie muzyczne - Dawid Dubec; aktywności dla najmłodszych dzieci - Anna Proszczuk, Olena Sydoruk, Irena Grabowska, Tatiana Bołkowska, Anna Semeniuk, ks. Mariusz Kiślak - opieka duchowa.