Ślubowanie w KWP Wrocław

ks. Grzegorz Cebulski, 05.12.2023

30 listopada, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, miała miejsce ostatnia w tym roku uroczystość ślubowania 17 nowo przyjętych adeptów służby policyjnej.

Na miejscu obecni byli ich bezpośredni przełożeni oraz przedstawiciele kierownictwa dolnośląskiej Policji. Uroczystości przewodniczył insp. Mariusz Bużdygan - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Do funkcjonariuszy zwrócił się asp. szt. Piotr Malon - Przewodniczy NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego, a także ze słowami duchowego wsparcia, kapelani dolnośląskiej Policji ks. kanonik Stanisław Stelmaszek oraz ks. prot. Grzegorz Cebulski. Kilku z policjantów przyjęło egzemplarze Pisma Świętego.

Policjanci po odbyciu adaptacji zawodowej trafią do jednostek na terenie: Wrocławia, Wałbrzycha, Głogowa, Góry, Lubina, Polkowic, Świdnicy, Ząbkowic Śląskich, Wołowa, Bolesławca oraz Zgorzelca. Podczas niedzielnej Liturgii w dniu 3 grudnia, w parafii cywilno-wojskowej, zostały zaniesione modlitwy o dar zachowania przy życiu, dwóch ciężko rannych w policjantów z komisariatu policji Wrocław-Fabryczna.