Wieczór modlitewny w legnickiej cerkwi w ramach XVI Legnickich Dni Chrześcijańskich

ks. Lubomir Worhacz, 21.10.2023

W dniach 15-22.10.b.r. z inicjatywy Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej odbywały się w Legnicy XVI Legnickie Dni Chrześcijańskie.

Jak co roku do obchodów zaproszona została Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy. W ramach spotkań modlitewnych w różnych parafiach legnickich, piątkowego wieczoru, w cerkwi prawosławnej w Legnicy odprawiony został w języku polskim akatyst do świętego biskupa i cudotwórcy Spirydona z Tremituntu, a następnie odbyło się spotkanie na świetlicy parafialnej, podczas którego ks. Lubomir Worhacz przedstawił prezentację multimedialną o św. Spirydonie i zaprosił do projekcji filmu „Święty Spirydon - Opiekun Morza Śródziemnego”.

Na zakończenie spotkania odmówiono wspólnie troparion- modlitwę do św. Spirydona.