Warsztaty muzyczne Chórku dziecięcego wrocławskiej katedry w Cieplicach

Anna Sydoruk, 28.11.2022

W dniach 18-20 listopada z błogosławieństwa abp Jerzego i wsparcia finansowego parafiikatedralnej, w domu sw. Stefana w Cieplicach odbyły się pierwsze warsztaty muzyczne Chórku dziecięcego pod dyrekcją Anny Sydoruk.

W warsztatach wzięło udział około 40 osób - dzieci wraz z rodzicami.

Młodzi chórzyści spędzili czas na intensywnych próbach utworów liturgicznych oraz kolęd. Wspólne modlitwy, posiłki, zabawy i spacery - to wszystko miało miejsce w przepięknym miejscu. Nie zabrakło także zajęć dla najmłodszych. Uczestnikami były dzieci i młodzież w dwóch grupach wiekowych 5-10 i 11-16 lat.

Wyjazd pozwolił na integrację i budowanie poczucia wspólnoty całej społeczności związanej z Chórkiem. Efekty wzmożonej pracy dzieci i młodzieży można było usłyszeć na niedzielnej Św. Liturgii w cerkwi w św. Piotra i Pawła Jeleniej Górze. Wydarzenie to zbudowało jeszcze większe więzi duchowe i integracyjne między wszystkimi uczestnikami chórku dziecięcego.

Więcej informacji o działalności chórku na stronie www.chorek.pl