Nabożeństwo dla uchodźców w Niemczy

o. ihumen Spirydon (Kuziak), 19.03.2022

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jerzego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego w dniu 19.03.2022 r. w miejscowości Niemcza na Dolnym Śląsku w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, dla uchodźców z Ukrainy (ok.30 osób), sprawowane były nabożeństwa: molebna i panichidy.

Nabożeństwa odbyły się za jednorazową zgodą Kurii Biskupiej ze Świdnicy i uprzejmości księdza proboszcza Tadeusza Pita. Inicjatorem nabożeństwa było miasto Niemcza w osobach Pana Andrzeja Osipowicza - Przewodniczącego Rady Miasta Niemcza i Pana Pawła Kota.

Po nabożeństwie przedstawiciele miasta wraz z o. Spirydonem odwiedzili okoliczne miejsca pobytu uchodźców z Ukrainy. Nawiązano kontakty, wierni zostali poinformowani o harmonogramie nabożeństw w cerkwi w Ząbkowicach Śląskich oraz omówiono możliwości dalszej opieki duszpasterskiej. Ustalono, że tylko na terenie miasta Niemcza przebywa ok. 200 osób z Ukrainy.