Postępy prac przy budowie cerkwi w Zgorzelcu

ks. Marek Bonifatiuk, 19.07.2021

W okresie maj-lipiec w parafii zgorzeleckiej trwały intensywne prace przy kolejnym etapie budowy. W wyżej wymienionym okresie zostały wykonane zbrojenia i szalunki słupów - żagli utrzymujących tambur kopuły i sklepienia naw. Dodatkowo wykonano zbrojenie wieńca złączenia naw i powierzchni między nim a tamburem kopuły. W lipcu zostały wylane betony.

W tym roku planowane jest jeszcze wykonie tamburu (bębna) kopuły i może samej kopułę. Niestety przyszłe inwestycje zależą od tego czy uda się zebrać odpowiednie środki finansowe na ten cel.

Proboszcz wraz z wiernymi zgorzeleckiej parafii z całego serca dziękują wszystkim księżom i wiernym naszej Cerkwi w Polsce za dotychczasową pomoc, za ofiary!

Zarazem zwraca się o dalszą pomoc, gdyż mimo ofiarności zgorzeleckich parafian koszt dokończenia budowy przewyższa ich możliwości finansowe.

nr konta naszej parafii:

31 2030 0045 1110 0000 0214 2180

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Parafia Prawosławna w Zgorzelcu

Plac Świętych Konstantyna i Heleny 1