Święto patronalne w parafii św. Piotra i Pawła w Stargardzie

ks. Jarosław Biryłko, 19.07.2021

Święto ku czci św. ap. Piotra i Pawła w Stargardzie, jak co roku, rozpoczęło się już 11 lipca Wsienocznym bdienijem. Tego wieczora podczas nabożeństwa księdzu proboszczowi Jarosławowi Biryłko towarzyszyli księża z pobliskich parafii tj. ks. Artur Graban z Ług i ks. Marcin Prokopiuk z Łobza. Główne obchody święta rozpoczęła Boska Liturgia następnego dnia. Licznie zgromadzone duchowieństwo, władze miejskie i powiatowe, przedstawiciele służb mundurowych, jak również wierni ze Stargardu i okolic wspólnie wznosili modlitwy do patronów stargardzkiej cerkwi.

Homilie wygłosił dziekan dekanatu szczecińskiego ks. mitrat Andrzej Demczuk. Święto swą obecnością zaszczycili: Iwona Wiśniewska - Starosta Stargardzki, Piotr Mync – Zastępca Prezydenta Stargardu, insp Robert Nowak – Komendant Powiatowy Policji.

Nie zabrakło życzeń dla wszystkich tych, którzy noszą imiona Świętych Apostołów. Oficjalne uroczystości tegorocznego święta zakończyła uroczysta procesja wokół świątyni. Przedłużając radość zgromadzonych, wszyscy udali się na wspólną agapę.