Zaproszenie na dzień śww. Cyryla i Metodego we Wrocławiu

Cywilno - Wojskowa Parafia Prawosławna pw. Świętych Cyryla i Metodego

W dniach 23-24 maja wspominani są Równi Apostołom Święci Cyryl i Metody, Nauczyciele Słowian. Dla Cywilno - Wojskowej Parafii na Wyspie Piaskowej we Wrocławiu od 49 lat to szczególne dni.

Już w 1966 roku w zrujnowanej i wypalonej wojną świątyni, wrocławscy archeolodzy złożyli na przechowanie artefakty związane z misją cyrylo-metodiańską pt. “Wielka Morawa”. Ten zbieg okoliczności wydał owoc w postaci powołania parafii w 1970r., która wciąż nawiązuje do przesłania misji Świętych Braci.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo wigilijne w czwartek 23 maja o godz. 17.00, a w piątek 24 maja, uroczystości rozpoczną się o godz. 8.30 przywitaniem Jego Ekscelencji arcybiskupa Jerzego, który będzie przewodniczył świątecznej Boskiej Liturgii.

Zapraszamy!