Pomoc dla rodziny protodiakona Dariusza Makucha

ks. Paweł Gocko

4 kwietnia 2024 roku w wyniku tragicznego wypadku przy pracy zginął ks. protodiakon Dariusz Makuch, który niósł posługę w parafii prawosławnej w Malczycach. Pozostawił na tym świecie swoją żonę, matuszkę Annę oraz dwoje małych dzieci: 9-letnią Dorotę i 7-letniego Nikodema. Matuszka Anna znalazła się w sytuacji, w której musi samotnie zapewnić im wychowanie i edukację oraz podołać zobowiązaniom finansowym, których jest bardzo dużo. Jako społeczność parafialna staramy się pomóc jak możemy, jednakże w tej trudnej sytuacji przyda się każda pomoc.

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jerzego, Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego Parafia Prawosławna w Malczycach organizuje zbiórkę pieniędzy na pomoc dla matuszki Anny i jej dzieci. Środki pieniężne można przesyłać na konto parafii z dopiskiem „Pomoc dla matuszki Anny Makuch”. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszych modlitwach.

Nr konta parafii: 16 9589 0003 0006 4246 2000 0010 Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej