Zaproszenie na koncert "Współczesna Muzyka Sakralna" we Wrocławiu

ks. Grzegorz Cebulski

Zapraszamy na koncert “Współczesna Muzyka Sakralna”, który odbędzie się w niedzielę 27 listopada 2022 o godz. 19.00 w kościele św. Antoniego z Padwy (ul. św. Antoniego 30) we Wrocławiu.


Szukając zbliżenia się do absolutu w czasach nam współczesnych, mimo wszechogarniającej pogoni za „mieć”.

Szukając zbliżenia się do absolutu w czasach nam współczesnych, mimo wszechogarniającej pogoni za „mieć”, gdy na piedestale tak często stawiane jest skupienie się tylko na sobie, kompozytorzy wciąż piszą nowe utwory o charakterze religijnym.

Swoje największe inspiracje znaleźli w duchowości i wierze znamienici twórcy, znani na całym świecie, jak K. Penderecki, H. M. Górecki, W. Kilar, J. Świder, R. Twardowski, P. Łukaszewski, H. Botor, jak i rozliczni mniej znani autorzy.

Na program drugiego listopadowego koncertu Cantores Minores Wratislavienses złożą się sakralne hymny, pieśni i psalmy polskich kompozytorów tworzących na przełomie XX i XXI wieku, zarówno w kręgu kościoła katolickiego, jak i prawosławnego. Wrocławscy Kameraliści zapraszają na niematerialną muzyczną ucztę, która pozwoli oderwać się od rzeczywistości dnia codziennego.

Wstęp wolny.

Cofnij