Zaproszenie na XIV Pieszą Pielgrzymkę z Włodawy do Chełma na święto ku czci Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej

ks. Igor Habura

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla w dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. odbędzie się XIV Piesza Pielgrzymka z Włodawy do Chełma na święto ku czci Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej.

Tegoroczne święto będzie wyjątkowe, ponieważ w niedzielę 2 czerwca w Chełmie odbędą się także obchody 30. rocznicy powołania do życia Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Wychodzimy w piątek 31 maja spod cerkwi N.M.P we Włodawie (ul. Kościelna 11A). O godzinie 9:00 ruszą zapisy przy świątyni po których (ok. godziny 9:30) zostanie odsłużone krótkie nabożeństwo i wymarsz pielgrzymów.

Każdy pielgrzym powinien zabrać ze sobą: - wygodne obuwie - płaszcz przeciwdeszczowy - Bohohłaśnik i akatyst do męczenników - czerwoną bractwową koszulkę - śpiwór - dziewczęta obowiązują chustki i długie spódnice, chłopców - długie spodnie.

Wpisowe: 5zł‚

Szczegółowe informacje: 663 456 925