Dzień św. Piotra i Pawła we Wrocławiu

ks. Igor Habura, 13.07.2020

12 lipca w V niedzielę po Pięćdziesiątnicy, w dzień liturgicznej pamięci św. Apostołów Piotra i Pawła nabożeństwom we wrocławskiej katedrze przewodniczył dziekan okręgu wrocławskiego ks. mitrat Aleksander Konachowicz. W świątecznej homilii o. Aleksander zwrócił szczególną uwagę na przykład jaki św. apostołowie Piotr i Paweł dają nam każdego dnia. Ich wiara, postępowanie i mądrość powinna być drogowskazem dla współczesnych chrześcijan.

W trakcie nabożeństwa wielu wiernych przystąpiło do misteriów Spowiedzi oraz Eucharystii.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii sprawowano dziękczynny molebien, w trakcie którego dziękowano Bogu Najwyższemu za Jego Łaski oraz wstawiennictwo św. Piotra i Pawła. W słowie kończącym nabożeństwie o. Aleksander pozdrowił wszystkich członków działającego we wrocławskim Stowarzyszeniu św. Apostołów Piotra i Pawła.