Katedra prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu

Panichida w 40 dzień po śmierci Raisy Biegun

Stowarzyszenie Prawosławne im. Śww. Apostołów Piotra i Pawła , 20.02.2020

W niedzielę, 9 lutego 2020 roku, w cerkwi katedralnej we Wrocławiu, tuż po liturgii o. mitrat Aleksander Konachowicz odprawił panichidę w 40. dzień po śmierci ś.p. Raisy Biegun.

W uroczystościach upamiętniających zmarłą 1 stycznia 2020 roku w Jeleniej Górze córkę zasłużonego kapłana o. mitrata Stefana Bieguna (1903-1983) oraz działaczkę prawosławną na rzecz Cerkwii w Polsce i na Białorusi wzięli udział przyjaciele i znajomi. Podczas wspólnej agapy w sali katechetycznej domu parafialnego Panią Raisę wspominali współpracownicy i byli studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego: profesor Milica Jakóbiec-Semkowowa, Irena Hawryluk-Śliwińska i Maria Łabowska, a także o. Aleksander Konachowicz, Jerzy Hawryluk oraz Lubomiła Rydzanicz. Spotkanie, zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Prawosławnego im. Śww. Apostołów Piotra i Pawła poprowadziła Anna Rydzanicz.